Szukaj

Własna kuchnia

Własna kuchnia

Z myślą o najmłodszych

Stworzyliśmy własną kuchnię z myślą o dostarczaniu dzieciom codziennie pełnowartościowych posiłków. Wierzymy, że wartościowe, ekologiczne i naturalne jedzenie dla dzieci nie musi być nudne i niesmaczne. Dbamy o dobre nawyki żywieniowe, zdrowie i edukację naszych dzieci od najmłodszych lat.

Nasz jadłospis ułożony jest zgodnie z normami żywienia opracowanymi przez Instytut Żywności i Żywienia oraz wyjątkowymi potrzebami dzieci. Nasze posiłki spełniają również wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka dla dzieci w wieku do 3 lat.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom dostosowujemy posiłki również do potrzeb dzieci z licznymi reakcjami alergicznymi.

Gotujemy dla dzieci z przekonaniem, że powinny być traktowane tak jak dorośli w najlepszych restauracjach. W naszym menu znajdziecie pełnoziarniste kasze w ogromnym wyborze: jęczmień, orkisz, kukurydza, amarantus czy gryka. Z kolei warzywa i owoce wybieramy tylko sezonowe, co daje nam pewność ich świeżości, wspieramy lokalne uprawy. Wszystkie nasze posiłki są wykonane w 100% ze świeżych składników, nigdy z zamrożonych, bez dodatku soli, cukru i konserwantów.

W naszej placówce proponujemy dzieciom następujące posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad (zupa + drugie danie) oraz podwieczorek.

Aktualny jadłospis jest zawsze dostępny na tablicy informacyjnej w naszej placówce.

Ponadto w ciągu całego dnia serwujemy niegazowaną wodę.

Nad przygotowywaniem posiłków czuwa dietetyk.

Uważamy, że jedzenie jest przyjemnością dlatego zachęcamy naszych podopiecznych do próbowania nowych potraw, przy czym nigdy nie zmuszamy dzieci do jedzenia.