Szukaj

Żłobek

BABY ACADEMY to  miejsce stworzone od podstaw dla dzieci!

BABY ACADEMY to miejsce przyjazne dziecku, miejsce w którym dzieci będą czuły się jak we własnym domu – pełnym ciepła, bezpieczeństwa, tolerancji i akceptacji. Pragniemy, aby poprzez zapewnienie usług opiekuńczo-pielęgnacyjno-wychowawczych na najwyższym poziomie, Państwa pociechy mogły zaspokoić dziecięcą ciekawość świata, uczyć się samodzielności, a także zdobywać różne doświadczenia i osiągać sukcesy, choćby najdrobniejsze, ale ich własne. 

Sale są wyposażone jest w system wentylacji mechanicznej, co pozwala na zapewnienie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza.

W placówce działa system monitoringu wizyjnego, obejmujący swym zasięgiem każdą salę dydaktyczną oraz plac zabaw, z którego bardzo często korzystamy – o ile pozwala nam na to aura. Plac zabaw ma bezpieczne, trawiaste podłoże, a wszystkie zabawki i przyrządy na nim zainstalowane posiadają stosowne atesty i spełniają normy bezpieczeństwa.

Dzieci nieposiadające jeszcze umiejętności chodzenia, zażywają spacerów, a raczej przejażdżek, lub werandowania, dzięki wykorzystaniu naszego specjalnego czteroosobowego wózka. Radość dzieci z takich przejażdżek jest nie do opisania

Kadrę pedagogiczno-opiekuńczą stanowią kreatywne, serdeczne i uśmiechnięte oraz odpowiedzialne i doświadczone osoby posiadające tytuł Opiekunki żłobkowej oraz ukończony kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasza placówka poza standardowym pełnieniem funkcji opiekuńczo-pielęgnacyjnych realizuje również autorski program dydaktyczny, w stopniu dostosowanym do możliwości psychofizycznych dzieci w wieku żłobkowym.

W powyższym kontekście w ramach programu i czesnego zapewniamy następujące zajęcia:

 • Zajęcia wspomagające rozwój  prowadzone metodą Weroniki Sherborne
 • Zajęcia z języka angielskiego z native speakerem
 • Zajęcia z ZUMBY
 • Zajęcia z logopedii
 • Gimnastykę ogólnorozwojową
 • Zajęcia plastyczno-artystyczne (papieroplastyka)
 • Dogoterapię
 • Zajęcia z rytmiki
 • Warsztaty ze zwierzętami

W naszej placówce dzieci znajdują się pod opieką psychologa, terapeuty integracji sensorycznej oraz logopedy. Corocznie przeprowadzamy przesiewowe badania logopedyczne (u dzieci mówiących), integracji sensorycznej oraz obserwację psychologiczną. Jeżeli w wyniku diagnozy zostaną wykryte niepokojące objawy, lub zaistnieje potrzeba wsparcia rozwoju Dziecka w danych obszarach, oferujemy Państwu możliwość skorzystania z dodatkowych zajęć specjalistycznych w postaci:

 • indywidualnej terapii logopedycznej
 • pełnej diagnozy i terapii integracji sensorycznej
 • indywidualnych konsultacji z psychologiem/fizykoterapeutą/terapeutą SI

Pragniemy podkreślić, iż dysponujemy profesjonalną i w pełni wyposażoną salą do terapii integracji sensorycznej.

W  BABY ACADEMY przykładamy duże znaczenia dla należytego i prawidłowego żywienia dzieci. Naszym podopiecznym serwujemy wyłącznie smaczne, urozmaicone i zdrowe posiłki, które w pełni spełniają zasady prawidłowego żywienia dzieci w wieku żłobkowym.

W naszej placówce proponujemy dzieciom następujące posiłki z własnej kuchni: śniadanie, dwudaniowy obiad (zupa + drugie danie – serwowane w odstępach czasowych) oraz podwieczorek. Obsługujemy wszystkie diety w tym bezmleczną,bezglutenową, wegetariańską/wegańską.

Ponadto w ciągu całego dnia serwujemy wodę mineralną.

Uważamy, że jedzenie jest przyjemnością dlatego zachęcamy naszych podopiecznych do próbowania nowych potraw, przy czym nigdy nie zmuszamy dzieci do jedzenia.

Maluszki uczymy jeść stosując metodę  Baby Led Weaning (BLW) – metodę wprowadzania stałych pokarmów do diety dziecka, pozwalającą na naukę samodzielnego jedzenia od chwili startu.

W naszej placówce stosujemy zasady GHP (Dobrej Praktyki Higienicznej) i GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej).

W przypadku dziecka z alergiami pokarmowymi zapewniamy szerokie spektrum diet eliminacyjnych, wykluczających z jadłospisu produkty, na które dziecko jest uczulone.