Szukaj

Przedszkole

 Przedszkole  BABY ACADEMY URSUS to miejsce przyjazne dziecku, miejsce w którym dzieci będą czuły się jak we własnym domu – pełnym ciepła, bezpieczeństwa, tolerancji i akceptacji. Pragniemy, aby poprzez wszechstronną edukację językową, ruchową, kulturalną i społeczną Wasze pociechy mogły zaspokoić dziecięcą ciekawość i rozwijać się w poszanowaniu siebie oraz innych, a także otaczającego świata.

Do grona naszych przedszkolaków serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od  2,5 do 6 lat.

Nasze przedszkole jest czynne w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach 7-18, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, 2 maja, 24 i 31 grudnia

W przedszkolu funkcjonują 3 grupy. Każda z grup ma do dyspozycji własną salę wyposażoną w ergonomiczne, nowe i kolorowe mebelki, kąciki tematyczne z pomocami dydaktyczno-edukacyjnymi oraz zabawki edukacyjne. Opiekę nad dziećmi pełni dwoje członków kadry pedagogicznej w każdej grupie.

Kadrę pedagogiczną stanowią kreatywne, odpowiedzialne i doświadczone osoby z wykształceniem wyższym, posiadające tytuł Nauczyciela wychowania przedszkolnego, lub wczesnoszkolnego oraz ukończony kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Każda z sal dydaktycznych wyposażona jest w system wentylacji mechanicznej, co pozwala na zapewnienie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza.

W przedszkolu działa system monitoringu wizyjnego, obejmujący swym zasięgiem każdą z sal dydaktycznych oraz plac zabaw, z którego bardzo często korzystamy – o ile pozwala nam na to aura.

Alternatywą dla zabaw na świeżym powietrzu są spacery po okolicy, na które chętnie chodzimy z dziećmi. Wówczas każde z dzieci ma na sobie specjalną kamizelką odblaskową, aby zapewnić im maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Przedszkole działa w oparciu o nasz autorski program dydaktyczny. Wymagania i zakres zajęć wskazane w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, określone w rozporządzeniu MEN rozbudowaliśmy o bogaty wachlarz bezpłatnych zajęć dodatkowych odbywających się codziennie i podzielonych na 2 bloki edukacyjne: ranny i popołudniowy.

 W ramach czesnego zapewniamy:

-Małe, kameralne grupy ( do 18 dzieci w grupie)

-Indywidualną adaptację  dziecka w przedszkolu

– Opiekę nad dzieckiem w godzinach 7:00-18:00 od poniedziałku do piątku przez cały 

–  Język angielski w formie zajęć z Lektorem angielskiego 5 razy w tygodniu

– Rytmikę 1 razy w tygodniu

-Logorytmikę 1 raz w tygodniu

– Klub Naukowca- warsztaty techniczne 1 raz w miesiącu 

– Codziennie wyjście na plac zabaw (zawsze monitorujemy jakość powietrza)

– Warsztaty kulinarne 1 raz w miesiącu

-Kodowanie na dywanie 1 raz w miesiącu

– Glottodydaktyka – codziennie 

– Wizyty ciekawych gości, teatrzyki, bale, zwierzęta, wycieczki

-Przyjęcie urodzinowe co roku dla dziecka

– Opiekę specjalistów: logopeda, psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta ręki, fizjoterapeuta

-Doskonałe warunki lokalowe

– Monitoring każdej z sal i placu zabaw

– Dostęp do aplikacji Livekid 

*UWAGA — przyjmujemy do placówki jedynie dzieci, które posiadają komplet szczepień. Przy zapisie dziecka wymagane jest okazanie książeczki zdrowia dziecka do wglądu.

Ponadto w naszym przedszkolu organizowane są cykliczne i okolicznościowe imprezy lub wydarzenia takie jak np.: wycieczki bliższe (na pocztę, do księgarni, biblioteki, Centrum Kultury) i dalsze (do Centrum Nauki Kopernik, fabryki bombek itd.), teatrzyki, prelekcje z ważnymi osobami, bal karnawałowy, warsztaty świąteczne, Dzień Rodziny i wiele innych.

Jesteśmy placówką nastawioną na aktywną współpracę z rodzicami i otwartą na Państwa sugestie, dlatego też osoby zainteresowane mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych, takich jak: taniec towarzyski i klasyczny (balet), ceramika, robotyka, judo, karate, szachy, piłka nożna itp., odbywających się popołudniami w porze swobodnej zabawy.

Co więcej, wszystkich rodziców gorąco zapraszamy do wspólnego udziału w organizowanych przez nas kilka razy w roku warsztatach tematycznych np. z okazji Wielkanocy. Z doświadczenia wiemy, że jest to idealny sposób na wspólną zabawę z dzieckiem i poznanie naszej placówki.

W naszym Przedszkolu dzieci znajdują się pod stałą opieką logopedy, psychologa oraz terapeuty integracji sensorycznej. Corocznie przeprowadzamy przesiewowe badania logopedyczne, integracji sensorycznej oraz obserwację psychologiczną. Jeżeli w wyniku diagnozy zostaną wykryte niepokojące objawy, lub zaistnieje potrzeba wsparcia rozwoju Dziecka w danych obszarach, oferujemy Państwu możliwość skorzystania z dodatkowych zajęć specjalistycznych w postaci:

  • indywidualnej terapii logopedycznej
  • pełnej diagnozy i terapii integracji sensorycznej
  • indywidualnych konsultacji z psychologiem/fizykoterapeutą/logopedą/terapeutą SI.