Szukaj

Własna kuchnia

Własna kuchnia

Z myślą o najmłodszych

Stworzyliśmy własną kuchnię z myślą o dostarczaniu dzieciom codziennie pełnowartościowych posiłków. Wierzymy, że wartościowe, ekologiczne i naturalne jedzenie dla dzieci nie musi być nudne i niesmaczne. Dbamy o dobre nawyki żywieniowe, zdrowie i edukację naszych dzieci od najmłodszych lat.

Nasz jadłospis ułożony jest zgodnie z normami żywienia opracowanymi przez Instytut Żywności i Żywienia oraz wyjątkowymi potrzebami dzieci. Nasze posiłki spełniają również wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka dla dzieci w wieku do 3 lat.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom dostosowujemy posiłki również do potrzeb dzieci z licznymi reakcjami alergicznymi. Obsługujemy diety:bezmleczne, wegetariańskie,wegańskie, bezglutenowe.

Gotujemy dla dzieci z przekonaniem, że powinny być traktowane tak jak dorośli w najlepszych restauracjach. W naszym menu znajdziecie pełnoziarniste kasze w ogromnym wyborze: jęczmień, orkisz, kukurydza, amarantus czy gryka. Z kolei warzywa i owoce wybieramy tylko sezonowe, co daje nam pewność ich świeżości, wspieramy lokalne uprawy. Wszystkie nasze posiłki są wykonane w 100% ze świeżych składników, nigdy z zamrożonych, bez dodatku soli, cukru i konserwantów.

W naszej placówce proponujemy dzieciom następujące posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad (zupa + drugie danie) oraz podwieczorek.

Aktualny jadłospis jest zawsze dostępny na tablicy informacyjnej w naszej placówce.