Szukaj

11 faktów o Baby Academy, o których warto wiedzieć

Dodano: 11-05-21

Od poniedziałku do piątku, od rana do wieczora, niemal dwanaście miesięcy w roku, Państwa pociechy spędzają czas w murach naszych budynków. Otoczone opiekuńczymi Ciociami i przyjaciółmi ze wszystkich grup, wiele się uczą i świetnie się bawią. Zastanawiamy się jednak, czy znają Państwo wszystkie fakty o Baby Academy, o których warto wiedzieć?

Mamy własną kuchnię, własne duże place zabaw, wykwalifikowaną kadrę oraz pomieszczenia spełniające wszystkie wymogi — o tym mogliście Państwo słyszeć. To, o czym dopiero chcielibyście się Państwo dowiedzieć, zamieszczamy poniżej wraz z paroma słowami wyjaśnienia. Lista jedenastu(!) faktów o Baby Academy, o których warto wiedzieć.

Korzystamy z aplikacji LiveKid


A
plikacja umożliwia stały bezpośredni kontakt Rodzica z Ciocią danej grupy. Każdego dnia publikujemy zdjęcia z aktywności dzieci w przedszkolu, ilości spożywanych posiłków oraz ewentualnej drzemki. Oprócz tego otrzymujecie Państwo informacje z życia placówki, takie jak daty wycieczek, wizyty gości, specjalne wydarzenia. Wszystko w jednym miejscu.

Wykwalifikowana kadra specjalistów


N
asze Ciocie stale podnoszą swoje kompetencje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach. Chcemy jak najlepiej rozumieć dzieci i ich emocje, odpowiadać na ich potrzeby, kształtować ich rozwój. Zatrudniamy również Ciocie i Wujków od zadań specjalnych. W Baby Academy, w razie potrzeby, dzieci pracują z logopedami, neurologopedami, fizjoterapeutami, psychologami, terapeutami SI, pedagogami specjalnymi, terapeutami ręki, nauczycielami wspomagającymi. 

Teatrzyki i wycieczki


K
iedyś to były czasy, dziś już nie ma czasów. Niemniej liczymy na to, że wrócą. Tradycją u nas były — i będą! — teatrzyki raz na miesiąc i przynajmniej jedna wycieczka co kilka tygodni. Wierzymy, że pewnego dnia wszystko wróci do normalności.

Codziennie na dwór


Ż
adna pogoda nie jest nam straszna! W okresie wiosenno-letnim staramy się wychodzić na dwór tak często jak się da, część zajęć również realizując w plenerze. W okresie jesienno-zimowym zaś wychodzimy zawsze wtedy, kiedy aura temu sprzyja. Jedynie wysokie mrozy oraz ulewne deszcze nieco gaszą nasz zapał 😉

Spacery po okolicy i lokalnych placach zabaw


S
taramy się zaznajamiać dzieci z najbliższą okolicą naszych placówek, jak również z lokalnymi parkami i placami zabaw. W odblaskowych kamizelkach, z gąsienicą do spacerów w ręku, przemierzamy miejscowe ścieżki i zwiedzamy okolicę.

Do you speak English?


Y
es, we do. Zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie i trwają trzydzieści minut. Lektorzy z doświadczeniem, głową pełną pomysłów, torbą pełną pomocy dydaktycznych i uśmiechem na twarzy, rozmawiają, pokazują, śpiewają i tańczą. Wierzymy, że nauka od najmłodszych lat, przynosi największe efekty — zwłaszcza taka nauka, która opiera się na zabawie, angażuje wszystkie zmysły i nie wywołuje presji. 

Klub Małego Naukowca


R
az na miesiąc w naszym przedszkolu organizowane są zajęcia stymulujące rozwój poznawczy dzieci. Klub Małego Naukowca to cykl zajęć popularnonaukowych, których celem jest pobudzenie ciekawości poznawczej dzieci, rozwijanie ich zainteresowań z różnych dziedzin nauki i życia oraz poszerzenie wiedzy na temat otaczającego świata i uwrażliwienie na jego problemy. Tematy zajęć wykraczają poza podstawę programową. Realizujemy je w oparciu o autorskie scenariusze, dostosowane do wieku i możliwości dzieci.

Sto lat, sto lat


C
elebrujemy urodziny naszych przedszkolaków. Ciocie z grup urządzają małe przyjęcia, obfitujące w zdrowe przekąski — chrupki kukurydziane, owoce, czasami warzywka — śpiewają głośne „sto lat” i wręczają drobny upominek. 

Raz na miesiąc solenizanci z danego miesiąca spotykają się by wspólnie udekorować zdrowe, upieczone przez naszą kuchnię torty. Ten wyjątkowy dzień ma swoją nazwę — Torcikowo.

Warsztaty kulinarne — Kuchcikowo


R
az w miesiącu Wujek Rafał opuszcza kuchenne zakamarki aby wspólnie z dziećmi przygotować zdrowe i pyszne przekąski. Czasami są to ciasteczka, czasami sałatka, innym razem smoothie. Wszystko wykonane ze zdrowych i sprawdzonych produktów oraz z uwzględnieniem specjalnych potrzeb żywieniowych dzieci.

Ekologicznie


W
naszej codziennej pracy wspieramy działania na rzecz ekologii i staramy się przekazywać te wartości naszym dzieciom. Wierzymy, że czasem wystarczy jeden mały krok by dokonać wielkich zmian. Im więcej małych kroków, tym bliżej do celu. 

Akcje charytatywne i społeczne


S
taramy się uświadamiać oraz uwrażliwiać nasze dzieci na potrzeby otaczającego świata, zarówno ludzi jak i zwierząt. Bierzemy udział w licznych akcjach charytatywnych, wspieramy schroniska, organizujemy zbiórki.

Fakty o Baby Academy, o których warto wiedzieć


W
ierzymy, że warto wiedzieć jak najwięcej. Właśnie dlatego przygotowaliśmy powyższą listę. Możecie Państwo zajrzeć za kulisy naszej pracy, poznać nas bliżej i razem z nami uczestniczyć w procesie wspierania rozwoju oraz kształtowania osobowości małych ludzi.