Szukaj

Blog Baby Academy — co najmniej cztery dobre powody, żeby go czytać.

Dodano: 06-05-21

Jest aplikacja LiveKid, profil na Facebooku, a od kilku dni również Instagram. W niedalekiej przyszłości uruchomimy kanał na YouTube. Po co w takim razie blog Baby Academy, który właśnie Państwo czytacie? Cóż, są co najmniej cztery dobre powody!


Z
anim odpowiemy na pytanie, czym może Państwa zaskoczyć blog Baby Academy, wypada się przywitać

Dzień dobry! Z tej strony Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Baby Academy — twórcze miejsce rozwoju Waszych dzieci. A to jest blog Baby Academy!

W naszym logo są sówki-mądre główki, spokojne i rezolutne, które od czasu do czasu lubią zmienić kolor piórek.

W naszej kuchni, zwanej czasem Królestwem Wielkiej Chochli i Bezdennych Kociołków, niepodzielną władzę sprawuje niezawodny wujek Rafał w asyście niezastąpionej Cioci Karoliny i Cioci Swiety.

Działamy w trzech lokalizacjach — Grodzisk Mazowiecki, Warszawa-Ursus oraz Warszawa-Włochy. W każdym z tych miejsc dzieje się magia. Kadra wykwalifikowanych i doświadczonych Cioć, pełnych empatii, zaangażowania, kreatywności oraz serdeczności każdego dnia z sercem i uśmiechem wita dzieci w ich salach.

To wszystko, ujęte nieco innymi słowami, możecie Państwo przeczytać w innych zakładkach na tej stronie. Wróćmy zatem do pytania: po co jest ten blog?

Baby Academy inspiruje


C
odzienna praca z dziećmi bywa pełna wyzwań i nieoczekiwanych zwrotów akcji. To sprawia, że w naszych nauczycielskich sercach, duszach i umysłach — to zależy, czego w danej chwili potrzebujemy — tworzą się ogromne pokłady kreatywności. Kształtowanie rozwoju oraz osobowości dzieci to wspólna praca rodziców i nauczycieli. Chcemy dzielić się naszą pracą, inspirować do zabawy oraz aktywności z dziećmi, wypracować wspólne metody i osiągnąć jak najwięcej razem, tak, żeby dzieci były szczęśliwe, a Państwo spokojni.

Baby Academy edukuje


S
tale podnosimy kwalifikacje, uczymy się i rozwijamy tak by móc realizować naszą misję. Chętnie przyjmujemy słowa uznania (wiadomo!), ale równie wdzięczni jesteśmy za konstruktywną krytykę. Wyznajemy zasadę, że na każdym etapie edukacji, również tym najwcześniejszym, współpraca z rodzicami powinna przyjąć formę dialogu. To Wy, drodzy Państwo, znacie swoje dzieci najlepiej. My zaś opieramy się na wieloletnim doświadczeniu oraz stale podnoszonych kwalifikacjach.  Chcemy dzielić się tym, co wiemy i słuchać tego, czego jeszcze możemy się nauczyć.

Baby Academy angażuje


W
naszym przypadku zwrot „angażuje” ma wiele znaczeń. Z jednej strony maksymalnie angażujemy się w swoją pracę z dziećmi, tak by osiągnąć jak najwięcej. Z drugiej strony chcemy aby byli Państwo możliwie najlepiej doinformowani o tym, co w czasie pobytu w Baby Academy dzieje się u Państwa pociech. Z trzeciej strony zależy nam aby rozwój Państwa dzieci był holistyczny, więc organizujemy im kreatywne zajęcia, oferujemy pakiet zajęć dodatkowych, zatrudniamy wielu specjalistów w zakresie pracy i wsparcia rozwoju dzieci. Z czwartej strony powstał ten blog, który — mamy nadzieję — umocni nasze relacje z Państwem, a kolejnym rodzicom przybliży misję oraz sposób działania naszych placówek. Gdybyśmy mogli określić status związku, padłoby na „mocno zaangażowani”

Baby Academy bawi


P
rzedszkole to zabawa, uśmiech, radość, przyjemność, beztroska, wolność, przestrzeń do wyrażania siebie, miejsce rozwoju i kształtowania osobowości, wybuchy kreatywności, niezależność, społeczność, zaspokajanie potrzeb. Tworzymy miejsce, w którym dzieci są dopatrzone, zadbane, wesołe i szczęśliwe, tak po prostu. Chcemy bawić innych, przy tym bawiąc się i niosąc radość w stylu Baby Academy — ten blog pozwoli Państwu zobaczyć jak to robimy.

Jeśli nadal macie Państwo wątpliwości, czy warto czytać bloga Baby Academy, mamy jeszcze kilka powodów:

  1. Tak, warto
  2. Byłoby nam miło, tak po prostu
  3. Naprawdę bardzo się staramy
  4. Będziemy publikować tylko dwa razy w tygodniu, więc w skali pięciu dni roboczych i dwóch dni weekendu, trzydzieści minut czytania naszego bloga to nie tak dużo
  5. Serio, bardzo nam zależy
  6. Będziemy publikować autorską bajkę o przygodach naszej Sówki i jej przyjaciół.
  7. Sówce również bardzo zależy