Szukaj

Własna kuchnia

Własna kuchnia

Z myślą o najmłodszych

Stworzyliśmy własną kuchnię z myślą o dostarczeniu dzieciom codziennie pełnowartościowego posiłku . Wierzymy, że wartościowe i ekologiczne jedzenie dla dzieci nie musi być nudne i monotonne. Dbamy o dobre nawyki żywieniowe, zdrowie i edukację naszych dzieci od najmłodszych lat.
Nasz jadłospis ułożony jest zgodnie z normami żywienia opracowanymi przez Instytut Żywności i Żywienia oraz wyjątkowymi potrzebami dzieci. Nasze posiłki spełniają również wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka dla dzieci w wieku do 3 lat.

Wychodząc naprzeciw  Państwa oczekiwaniom dostosowujemy posiłki również do potrzeb Dzieci z licznymi reakcjami alergicznymi.

Gotujemy dla dzieci z przekonaniem, że  powinni być tak traktowani, jak dorośli w najlepszych restauracjach. W naszym menu znajdziecie pełnoziarniste kasze w ogromnym wyborze: jęczmień, orkisz, kukurydza, amarantus czy gryka. Z kolei warzywa i owoce wybieramy tylko te sezonowe, co daje nam pewność ich świeżości z lokalnych upraw. Wszystkie nasze posiłki są wykonane w 100% ze świeżych składników, nigdy z zamrożonych bez dodatku soli, cukru lub konserwantów.

W naszej placówce proponujemy dzieciom następujące posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad (zupa + drugie danie) oraz podwieczorek.

Ponadto w ciągu całego dnia serwujemy wodę mineralną, herbatki oraz kompot.

Nad przygotowywaniem posiłków czuwa dietetyk.

Uważamy, że jedzenie jest przyjemnością dlatego zachęcamy naszych podopiecznych do próbowania nowych potraw, przy czym nigdy nie zmuszamy dzieci do jedzenia.