Szukaj

Własna Kuchnia

Własna Kuchnia

Przykładamy duże znaczenia dla należytego żywienia dzieci. Naszym podopiecznym serwujemy wyłącznie smaczne, urozmaicone i zdrowe posiłki, które w pełni spełniają zasady prawidłowego żywienia dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym.

W naszej placówce proponujemy dzieciom następujące posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad (zupa + drugie danie) oraz podwieczorek wraz z przekąską owocową.

Ponadto w ciągu całego dnia serwujemy wodę mineralną, herabatki oraz kompot.

Nad przygotowywaniem posiłków czuwa dietetyk, zaś sam jadłospis charakteryzuje się różnorodnością i sezonowością proponowanych potraw, a także niemalże całkowitym wyeliminowaniem potraw smażonych.

Owa różnorodność potraw, jak również bogactwo warzyw i owoców w diecie powoduje, że każdy posiłek jest dla naszych dzieci ferią zapachów, barw i smaków.

Uważamy, że jedzenie jest przyjemnością dlatego zachęcamy naszych podopiecznych do próbowania nowych potraw, przy czym nigdy nie zmuszamy dzieci do jedzenia.

Maluszki w żłobku uczymy jeść stosując metodę  Baby Led Weaning (BLW) – metodę wprowadzania stałych pokarmów do diety dziecka, pozwalającą na naukę samodzielnego jedzenia od chwili startu.

W naszej placówce stosujemy zasady GHP (Dobrej Praktyki Higienicznej) i GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej).

Wierzymy, że wspólne spożywanie estetycznie podanych posiłków, o stałych porach i w spokojnej atmosferze wpływa pozytywnie na wyrabianie u dzieci kultury zachowania przy stole i kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

W przypadku dziecka z alergiami pokarmowymi zapewniamy szerokie spektrum diet eliminacyjnych, wykluczających z jadłospisu produkty, na które dziecko jest uczulone.

Aktualny jadłospis jest zawsze dostępny na tablicy informacyjnej w naszej placówce.