Szukaj

Wyżywienie

Wyżywienie

Przykładamy duże znaczenia dla należytego żywienia dzieci. Naszym podopiecznym serwujemy wyłącznie smaczne i zdrowe posiłki, które w pełni spełniają zasady prawidłowego żywienia dzieci w wieku żłobkowym.

W naszej placówce proponujemy dzieciom następujące posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad (zupa + drugie danie) oraz podwieczorek.

Ponadto w ciągu całego dnia serwujemy wodę mineralną, herbatki oraz kompot.

W kwestii żywienia współpracujemy z firmą cateringową, specjalizującą się wyłącznie w przygotowywaniu posiłków dla dzieci. Nad przygotowywaniem posiłków czuwa dietetyk.

Uważamy, że jedzenie jest przyjemnością dlatego zachęcamy naszych podopiecznych do próbowania nowych potraw, przy czym nigdy nie zmuszamy dzieci do jedzenia.

Maluszki w żłobku uczymy jeść stosując metodę  Baby Led Weaning (BLW) – metodę wprowadzania stałych pokarmów do diety dziecka, pozwalającą na naukę samodzielnego jedzenia od chwili startu.

W naszej placówce stosujemy zasady GHP (Dobrej Praktyki Higienicznej) i GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej).

Wierzymy, że wspólne spożywanie estetycznie podanych posiłków, o stałych porach i w spokojnej atmosferze wpływa pozytywnie na wyrabianie u dzieci kultury zachowania przy stole i kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Zapewniamy posiłki w wersji bezglutenowej, bezmlecznej i wegańskiej.

Aktualny jadłospis jest zawsze dostępny na tablicy informacyjnej w naszej placówce.