Szukaj

Własna kuchnia

Własna kuchnia

Przykładamy duże znaczenia dla należytego żywienia dzieci, dlatego wszystkie posiłki serwowane dzieciom przygotowywane są w naszej kuchni.  Wykwalifikowani Kucharze oraz Dietetyk codziennie przygotowują świeże posiłki  z produktów najwyższej jakości, z uwzględnieniem wszelkich możliwych diet eliminacyjnych.

Naszym podopiecznym serwujemy wyłącznie smaczne i zdrowe posiłki, które w pełni spełniają zasady prawidłowego żywienia dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym.

W naszej placówce proponujemy dzieciom następujące posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad (zupa + drugie danie) oraz podwieczorek.

 

Uważamy, że jedzenie jest przyjemnością dlatego zachęcamy naszych podopiecznych do próbowania nowych potraw, przy czym nigdy nie zmuszamy dzieci do jedzenia.

Maluszki w żłobku uczymy jeść stosując metodę  Baby Led Weaning (BLW) – metodę wprowadzania stałych pokarmów do diety dziecka, pozwalającą na naukę samodzielnego jedzenia od chwili startu.

W naszej placówce stosujemy zasady GHP (Dobrej Praktyki Higienicznej) i GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej).

Wierzymy, że wspólne spożywanie estetycznie podanych posiłków, o stałych porach i w spokojnej atmosferze wpływa pozytywnie na wyrabianie u dzieci kultury zachowania przy stole i kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Zapewniamy posiłki w wersji bezglutenowej, bezmlecznej i wegańskiej.

Aktualny jadłospis jest zawsze dostępny na tablicy informacyjnej w naszej placówce.